
FUNDRAISING W KULTURZE CZYLI WASZA OPOWIEŚĆ
Wstęp
Fundraising w kulturze nie sprowadza się tylko do pozyskiwania pieniędzy, to cała opowieść, którą buduje się latami by nasze organizacje były silne i niezależne a działania skuteczne. W ramach fundraisingu wykorzystujemy konkretne narzędzia i budujemy zaangażowaną społeczność wokół swojej organizacji. Fundraising w tłumaczeniu dosłownym oznacza zbieranie funduszy.
Program
- O narzędziach skutecznego fundraisera: czyli nie tylko dotacje ze środków publicznych i prywatnych ale refleksja nad finansowaniem społecznościowym i platformach crowdfundingowych i nie tylko. Kilka słów o kapitale żelaznym, spadkach i darowiznach i wielu innych…
- O najpopularniejszych źródłach przychodów organizacji pozarządowych
- O szukaniu i wykorzystywaniu szans
- O tym jak i gdzie budować OPOWIEŚĆ ORGANIZACJI integrując technologię cyfrową we wszystkich obszarach jej działalności w myśl Digital Storytelling.
Cele i korzyści
Dowiesz się z jakich elementów budować majątek organizacji, m.in.: składek członkowskich, darowizn, spadków, zapisów, dochodów z własnej działalności, dochodów z majątku koła oraz z ofiarności publicznej. dotacji celowych i wielu innych. O CROWDFUNDINGU czyli o finansowaniu społecznościowym i cyfrowym budowaniu opowieści o swojej organizacji.
Grupa docelowa
Szkolenie skierowane jest do:
- organizacji pozarządowych, Kół Gospodyń Wiejskich, Uniwersytetów III Wieku, Uniwersytetów Ludowych, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, lokalnych instytucji, przedsiębiorców oraz wszystkich innych podmiotów, które chcą dowiedzieć się więcej o tym, jak wykorzystać bezpłatne aplikacje do inwentaryzacji, archiwizacji, digitalizacji i upowszechniania dziedzictwa ze szczególnym uwzględnieniem dziedzictwa lokalnego,
- badaczy dziedzictwa, uczelni: studentów i wykładowców kierunków humanistycznych i społecznych (m.in. etnografów, etnologów, antropologów, kulturoznawców, socjologów, edukatorów i animatorów kultury, menedżerów kultury, operatorów turystyki),
- pasjonatów lokalnej historii i dziedzictwa, regionalistów, folklorystów, którzy dzięki bezpłatnej i prostej w obsłudze aplikacji będą mogli ożywiać własne rodzinne lub/i lokalne archiwa,
- członków społeczności lokalnych, mieszkańców, którym zależy na ochronie własnego dziedzictwa oraz utrwaleniu swoich historii, zbiorów i kolekcji.
Trenerzy
Metody pracy
- webinar lub wykład
- warsztat
- dyskusja w grupie, wymiana doświadczeń
- informacja zwrotna, konsultacje
termin podamy niedługo
stacjonarnie
20
zamknięte